Štvrtok, Február 22, 2018

Prílohy:
SúborModifikované
Download this file (Prezentácia Zelená škola.pdf)Naše snaženie23.05.2016 18:17

Dňa 9.októbra 2014 sa uskutočnila  v priestoroch Mestského divadla  P.O. Hviezdoslava v Bratislave slávnostná certifikácia programu ,,Zelená škola“. Súčasťou podujatia bol sprievodný program – exkurzie a workshopy, recepcia a slávnostné odovzdávanie certifikátov. Naša škola bola tiež zapojená do tohto programu  a bola navrhnutá na jeho udelenie . S veľkou radosťou sme si  prevzali toto ocenenie a vlajku, ktorá bude visieť v interiéri školy.

/vložila: j.j./

Naša ekoučebňa dostala nový šat. K vysadeným nízkokmenným ovocným  stromom a kríkom pribudla bylinková špirála, boli osadené drevené lavičky a vyhotovený geologický chodník. Touto cestou by sme chceli poďakovať predovšetkým MVDr. Jurajovi Šimunkovi za ochotu a pomoc pri prácach v ekoučebni, pánovi  Petrovi Šimunkovi  za vyhotovenie lavičiek, sponzorom: Obecnému úradu Bánov, firme Fora – Stav Šurany, firme Madplant Garden Andovce, pánovi Mgr. Ondrejovi Remiášovi za darované tehly,  pánovi  Rastislavovi Ščevlíkovi za poskytnutý makadam. Vďaka patrí aj vedeniu školy, našim učiteľom a žiakom, ktorí sa do prác zapojili. Celoslovenská rada programu Zelená škola na svojom stretnutí v dňoch 4.- 6. júla 2014 v Zaježovej  vyhodnotila naše aktivity a na základe výsledkov rozhodla, že sme úspešne postupovali v súlade s pravidlami programu a tak sme splnili všetky podmienky pre udelenie certifikátu ,,ZELENÁ ŠKOLA“. Slávnostná certifikácia sa uskutoční 9. októbra 2014 v Bratislave.

P R Í R O D A

Máme krásnu prírodu,

lesy, lúky, oblohu,

na ktorej svieti slnko

a občas sú aj mraky,

po ktorej každý deň

lietajú vtáky.

Po lúke skáču a behajú deti,

keď ich to omrzí,

zbierajú kvety.

Z nich každý si vytvorí kytičku,

chce ňou totiž obdariť svoju mamičku.

Slabý vetrík fúka, rosa na listoch sa ligoce,

a v rieke si potichu voda žblnkoce.

Lastovičky si drobné halúzky zbierajú

a z nich si svoje hniezda stavajú.

Naša príroda je nádherná,

musíme si ju vážiť,

aby sme v nej mohli

samé pekné chvíle zažiť.