Pondelok, Jún 18, 2018

Dňa 23.04.2014 sa na našej škole uskutočnil Deň Zeme. Počas prvých dvoch vyučovacích hodín žiaci pod vedením svojich triednych učiteľov robili kvíz, počúvali rozhlasovú reláciu k danej téme a sledovali prezentácie, ktoré si pre nich pripravili členovia Zelenej školy. V priestoroch dolnej chodby žiačky pod vedením p.uč.Pilovej pripravili pre všetkých žiakov, učiteľov a rodičov ochutnávku bylinkových čajov. O 9.30 sme sa s elánom pustili do upratovania, zametania, čistenia, zbierania odpadkov, sadenia kvetov, prekyprovania pôdy, trhania buriny. Členovia Zelenej školy a iní dobrovoľníci z ostatných tried sa pustili do budovania ekoučebne. Z časti poskytnutých financií spoločnosťou Ikea sme zakúpili rašelinu, kôru a drevené oplotenie. Chlapci pod vedením koordinátora Zelenej školy p.Baranoviča vykopávali hlinu z geochodníka a nosili ju dievčatám na vybudovanie bylinkovej špirály. Tú vytvorili dievčatá spolu s p.uč.Šimunkovou zo starých tehál a vysadili do nej bylinky vhodné pre použitie v školskej jedálni. Deviataci sa pustili do ukotvenia oplotenia ekoučebne dreveným plotom. Rodičia pomohli piatakom vysadiť trávy a trvalky, ktoré skrášlili mulčovacou kôrou. Siedmačky pod vedením p.uč Mentelovej vysadili letničky do kvetináčov.

Na konci školského dňa sme všetci spokojne odchádzali domov a mali sme skvelý pocit z dobre vykonanej práce.

/fotografie si môžete pozrieť vo fotogalérii/

/vložila: d.ž./