Utorok, Jún 25, 2019
image
2% z dane                       Vážení rodičia a priatelia školy, pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane! Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%! Oslovte prosím aj svojich známych a priateľov.

Zvonenie

zssms@banov.sk ZSBanov@zoznam.sk
Jedáleň:
    035/6571 767

Milí rodičia, srdečne Vás pozývame na ukážku lekcie Mentálnej aritmetiky, ktorá sa uskutoční 17. 06. o 13:15 v priestoroch školy!

Príďte a sami zistíte, čo všetko sa skrýva pod pojmom Mentálna aritmetika a čo zvládli naši šikovní prváci, druháci a tretiaci!  Mentálna aritmetika bude pre všetkých žiakov školy k dispozícii v rámci krúžkovej činnosti v nasledujúcom školskom roku.

Tešia sa na vás lektorky Mgr. Villemová a Mgr. Mičeková

Sme veľmi hrdí na našich kreatívnych žiakov, ktorí nás opäť nesklamali. V súťaži Ochranárik očami detí sme každoročne úspešní a nie je tomu inak ani tento rok. Potešilo nás víťazstvo Jasmínky Csikósovej zo VI.A, ktorej plastika "Aj ja som záchranár" najviac porotu zaujala a cenu jej prišli  osobne odovzdať zástupcovia z Okresného úradu v Nových Zámkoch. Vyzdvihli jej jedinečnú prácu a podporili  aj ostatných žiakov v ich ďalšej tvorivej činnosti. Jasmínkina práca postupuje do celoslovenského kola. Držíme jej palce !

Žiaci tretieho ročníka si pekný piatkový deň užili  a spolu s pani učiteľkami si nasadili prilby, skontrolovali bicykle  a vyrazili "Na kolesách za poznaním" v rámci Európskeho týždňa športu. Bezpečne sa presunuli na bánovskú Sihoť, kde pozorovali zaujímavosti v prírode na prelome leta a jesene. Výlet sa vydaril a žiaci sa plní zážitkov a nových poznatkov bezpečne vrátili do školy. Svoje dojmy a nové informácie veľmi pekne spracovali na hodinách slovenského jazyka, vlastivedy a aj výtvarnej výchovy. Žiaci na záver vyjadrili želanie, aby si takýto aktívny výlet zopakovali. Určite využijeme ešte pekné školské dni na podobné tematické a zážitkové výlety za poznaním. Pomyselnú štafetu "Na kolesách za poznaním" podávame ďalej ostatným triedam.

Školský rok sa začal a s ním sa zvýšil pohyb našich žiakov na cestných  komunikáciách. Snažíme sa naučiť deti čo najbezpečnejšiemu pohybu na bicykloch či kolobežkách. Za týmto účelom sme hneď v prvých dňoch školského roka navštívili Detské dopravné ihrisko v Galante, kde si žiaci 2. a 3. ročníka vyskúšali v praxi správny a bezpečný pohyb po ceste. Pre žiakov to bolo nielen poučné ale aj nesmierne zábavné. S veľkou radosťou ich pani učiteľky sledovali, ako sa zodpovedne riadia dopravnými značkami, ako zvládajú pohyb cez kruhový objazd, ako správne dodržujú maximálnu povolenú rýchlosť. Na záver si  pozreli zábavné ale zároveň poučné video o chlapcovi, ktorý pravidlám cestnej premávky nerozumel a oni ho opravovali. Žiaci sa plní zážitkov vrátili do školy, kde sa so svojimi pani učiteľkami porozprávali o tom, čo všetko si odniesli z tohto zaujímavého a zábavného dopoludnia.

V dňoch 26. a 27. júna sme ukončili mesačné pilotné kurzy Mentálnej aritmetiky so žiakmi prvého a druhého ročníka. S veľkým nadšením, hrdosťou a radosťou sa predviedli pred svojimi rodičmi ako aj pred rodičmi detí, ktoré by o kurz mali od septembra záujem. Rýchle počítanie detí , skákanie, popritom počúvanie hudby mnohých  rodičov prekvapilo a odkrylo neobmedzené možnosti ľudského myslenia a funkcií mozgu.

A čo vlastne mentálna aritmetika je? Je to patentovaný metodický program aktivizujúci duševné schopnosti a tvorivý potenciál pomocou aritmetických operácií na japonskom Sorobane bez použitia počítača, kalkulačky, písomných pomôcok a to iba posúvaním kamienkov počítadla v mysli (spamäti). Cieľom tréningového programu je trénovať mozog pre maximálnu rýchlosť prijatia a spracovania akejkoľvek informácie. Pri tom dochádza k aktivovaniu mozgu - jeho pravej a ľavej hemisféry. Toto vytvára základňu pre to, aby sa človek mohol rýchlo a efektívne učiť, posilňovať tvorivý potenciál a inteligenciu už v rannom veku.

Túto jedinečnú možnosť  absolvovania kurzu ponúkame našim žiakom  ako jediní v Nitrianskom kraji a sme na to hrdí, že aj týmto spôsobom dávame pridanú hodnotu vzdelávaniu na našej škole!

Viac článkov...

Stránka 1 z 19