Piatok, Február 28, 2020

Zvonenie

1. hodina:  8.00 – 8.45
2. hodina:  8.55 – 9.40
desiatová prestávka:
3. hodina:  9.50 – 10.35
veľká prestávka:
4. hodina: 10.55 – 11.40
5. hodina: 11.50 – 12.35
6. hodina: 12.45 – 13.30
7. hodina: 14.00 – 14.45

Prázdniny 2019 - 2020

Jesenné prázdniny           30.10. - 31.10. 2019
Vianočné prázniny           23.12.19 - 07.01.2020
Polročné prázniny            03.02 2020
Jarné prázdniny                17.02. - 21.02. 2020
Veľkonočné prázdniny    09.04. - 14.04. 2020
Letné prázdniny                01.07. - 31.08. 2020
 
 
 

Kontakty

Adresa:
      kpt. Nálepku 43
      941 01 Bánov
Telefón:
     035/6571 158
Mail:
     zssms@banov.sk ZSBanov@zoznam.sk
Jedáleň:
    035/6571 767

Tento rok je skutočne veľmi bohatý na úspechy našich žiakov. Boris Slíž, žiak IX.A sa zúčastnil celoslovenskej súťaže v atletike v Banskej Bystrici , kde sa mu podarilo v skoku do diaľky s prehľadom zvíťaziť a stal sa tak školským majstrom Slovenska. A tu sa jeho ocenenia neskončili. V behu na 300 m obsadil krásne bronzové miesto. Všetci sa spolu s ním tešíme z tohto vzácneho úspechu a prajeme, aby takýchto nádherných ocenení bolo čo najviac! Ešte raz.....gratulujeme!

Všetci sme už túžobne očakávali posledný predprázdninový mesiac, ktorý začína veľmi príjemne a to Medzinárodným dňom detí. Už v pondelok, posledný májový deň , deti potešili naše milé dôchodkyne z Klubu dôchodcov, ktoré pripravili fantastické palacinky. Anička Brezíková, Irenka Brezíková, Valika Brezíková, Milka Turčeková, Helenka Kozárová a Gizka Mazúchová už od rána piekli chutné občerstvenie, za ktoré sa im deti poďakovali širokými úsmevmi a zašpinenými lekvárovými ústami . Utorok napriek upršanému počasiu deti strávili veselo a kreatívne. Súťažilo sa, tancovalo, spievalo, kreslilo, hrali sa spoločenské hry a pozerali sa rozprávky. Piataci strávili zaujímavé dopoludnie v knižnici v Nových Zámkoch. Dobre oddýchnutí sme sa od stredy pustili do záverečného opakovania učiva, veď koniec školského roka je predo dvermi a ani sa nenazdáme a budeme sa lúčiť so školským rokom, ktorý bol pre našu školu prelomový hlavne kvôli novému "šatu", ktorý dostáva. Už čochvíľa zasadneme do nových školských lavíc vo vynovených triedach, na čo sa spolu s deťmi tešia všetci učitelia.

 Dňa 21.05. 2010 prebehli v Nových Zámkoch na štadióne AC na Sihoti majstrovstvá okresu v atletike žiakov a žiačok ZŠ. Naši žiaci sa  týchto pretekov nielen zúčastnili, ale i zvíťazili. Celkovo sme získali 4 zlaté a 1 striebornú medailu. 

Bolo to v nasledovných disciplínach:

Bežecká disciplína na 300 m 1. miesto získal Boris Slíž s výkonom 39.33 s.

Skok do diaľky                         1. miesto získal Boris Slíž s výkonom 584 cm.

Skok do výšky                          1. miesto získala Simona Gajdošová s výkonom 151 cm.

Hod loptičkou                           1. miesto získal Dominik Gašparovič s výkonom 74 m.

Štafeta 4x60 m                         2. miesto získali: D.Gašparovič,Tomáš Villem, Mário Šimunek, Boris Slíž s výkonom 31,36 s.

Čítať celý článok...

"Aby naše deti na cestách neumierali." V duchu tejto myšlienky sme sa rozhodli zorganizovať pre žiakov 1. až 4. ročníka prvú časť dopravného popoludnia. Mgr. P. Villemová si pre deti pripravila interaktívny program, kde si deti zábavnou a poučnou formou vysvetlili a precvičili pravidlá správania sa v cestnej premávke. Pe deti je nesmierne dôležité z hľadiska ich bezpečnosti poznať a riadiť sa pravidlami cestnej premávky či už ako chodci alebo cyklisti. Interaktívna dopravná výchova mala medzi deťmi veľký úspech a našou ďalšou úlohou bude zistiť, koľko si deti zapamätali. Už čoskoro, 1. júna, si ich v druhej časti vyskúšame, ako sa vedia správať v konkrétnej dopravnej situácii, ako má vyzerať výstroj cyklistu a čo nevyhnutné musí mať bicykel určený na cesty. Tešíme sa na zábavný a hlavne poučný deň, z ktorého si deti odnesú nové zážitky a skúsenosti. Pretože v dnešnej modernej a uponáhľanej dobe rýchlych áut a hustej cestnej premávky chceme pomôcť deťom ochrániť si to najdôležitejšie - vlastný život a zdravie!

Po našich skvelých futbalistoch sa naša škola v Slovenskej televízii opäť zviditeľní. Zaslúži sa o to naša vychádzajúca spevácka hviezdička Lenka Klobučníková, ktorá sa zúčastnila súťaže Mini talent show. Spolu s ňou ju boli podporiť jej rodina, spolužiaci a priatelia, ktorí vytvorili neopakovateľnú atmosféru. Jej vynikajúci spevácky výkon si už čoskoro môžete pozrieť v relácii Mini talent show na Jednotke.

Nedávno sme vás informovali, že sa naši žiaci zúčastnili natáčania relácie Góóól na STV a teraz 23. 5. o 8:25 si môžete naše futbalové talenty pozrieť v relácii Góóól  na Jednotke.

Aj tento rok sa žiaci IV.A a IV.B zúčastnili školy v prírode v Tralalande. Privítalo nás krásne horské prostredie a veľmi milí guvernéri na čele s premiérkou Ejkou. Plní očakávania sme sa pozoznamovali s ostatnými školami a hneď prvý večer sme sa naučili tralalandský pozdrav, hymnu a tanec. Počas šesťdňového pobytu na nás čakalo množstvo fantastických občas strašidelných či namáhavých aktivít, po ktorých nasledovala sladká odmena. Aj doobedňajšie vyučovanie prebiehalo netradične.  Prepojenie slovenčiny, hudobnej, výtvarnej a angličtiny deti veľmi zaujalo a samy povedali, že by sa najradšej takto učili každý deň. Užili sme si krásnu prírodu, posilnili našu imunitu a zaktivizovali každý sval na našom tele. Posledná diskotéka, po ktorej nasledovala rozlúčka, sa nezaobišla bez sĺz a smútku, že sa škola v prírode končí. Na záver pani učiteľky vyhodnotili pobyt a žiakov odmenili diplomami. Naše poďakovanie patrí skvelému tímu guvernérov v Tralalande, všetkým deťom, ktoré sa správali skutočne fantasticky a v neposlednom rade starostlivým a obetavým pani učiteľkám Mgr. P. Villemovej, Mgr. Ing. I. Šimunkovej, p. riaditeľke Mgr. K. Ondruškovej a p. zástupkyni Mgr. D. Slížovej. A na záver len dodávam, že všetkým odporúčam navštíviť Prvú detskú prázdninovú republiku Tralaland, lebo raz zažiť,  je viac, ako stokrát počuť.

Viac článkov...

Stránka 129 z 135

129