Štvrtok, Júl 18, 2019
image
2% z dane                       Vážení rodičia a priatelia školy, pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane! Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%! Oslovte prosím aj svojich známych a priateľov.

Zvonenie

1. hodina:  8.00 – 8.45
2. hodina:  8.55 – 9.40
desiatová prestávka:
3. hodina:  9.50 – 10.35
veľká prestávka:
4. hodina: 10.55 – 11.40
5. hodina: 11.50 – 12.35
6. hodina: 12.45 – 13.30
7. hodina: 14.00 – 14.40

Prázdniny 2018 - 2019

Jesenné prázdniny           31.10. - 02.11. 2018
Vianočné prázniny           21.12.18 - 07.01.19
Polročné prázniny            01.02 2019
Jarné prázdniny                25.02. - 01.03. 2019
Veľkonočné prázdniny    18.04. - 23.04. 2019
Letné prázdniny                01.07. - 31.08. 2019
 
 
 

Kontakty

Adresa:
      kpt. Nálepku 43
      941 01 Bánov
Telefón:
     035/6571 158
Mail:
     zssms@banov.sk ZSBanov@zoznam.sk
Jedáleň:
    035/6571 767

 Dňa 21.05. 2010 prebehli v Nových Zámkoch na štadióne AC na Sihoti majstrovstvá okresu v atletike žiakov a žiačok ZŠ. Naši žiaci sa  týchto pretekov nielen zúčastnili, ale i zvíťazili. Celkovo sme získali 4 zlaté a 1 striebornú medailu. 

Bolo to v nasledovných disciplínach:

Bežecká disciplína na 300 m 1. miesto získal Boris Slíž s výkonom 39.33 s.

Skok do diaľky                         1. miesto získal Boris Slíž s výkonom 584 cm.

Skok do výšky                          1. miesto získala Simona Gajdošová s výkonom 151 cm.

Hod loptičkou                           1. miesto získal Dominik Gašparovič s výkonom 74 m.

Štafeta 4x60 m                         2. miesto získali: D.Gašparovič,Tomáš Villem, Mário Šimunek, Boris Slíž s výkonom 31,36 s.

Čítať celý článok...

"Aby naše deti na cestách neumierali." V duchu tejto myšlienky sme sa rozhodli zorganizovať pre žiakov 1. až 4. ročníka prvú časť dopravného popoludnia. Mgr. P. Villemová si pre deti pripravila interaktívny program, kde si deti zábavnou a poučnou formou vysvetlili a precvičili pravidlá správania sa v cestnej premávke. Pe deti je nesmierne dôležité z hľadiska ich bezpečnosti poznať a riadiť sa pravidlami cestnej premávky či už ako chodci alebo cyklisti. Interaktívna dopravná výchova mala medzi deťmi veľký úspech a našou ďalšou úlohou bude zistiť, koľko si deti zapamätali. Už čoskoro, 1. júna, si ich v druhej časti vyskúšame, ako sa vedia správať v konkrétnej dopravnej situácii, ako má vyzerať výstroj cyklistu a čo nevyhnutné musí mať bicykel určený na cesty. Tešíme sa na zábavný a hlavne poučný deň, z ktorého si deti odnesú nové zážitky a skúsenosti. Pretože v dnešnej modernej a uponáhľanej dobe rýchlych áut a hustej cestnej premávky chceme pomôcť deťom ochrániť si to najdôležitejšie - vlastný život a zdravie!

Po našich skvelých futbalistoch sa naša škola v Slovenskej televízii opäť zviditeľní. Zaslúži sa o to naša vychádzajúca spevácka hviezdička Lenka Klobučníková, ktorá sa zúčastnila súťaže Mini talent show. Spolu s ňou ju boli podporiť jej rodina, spolužiaci a priatelia, ktorí vytvorili neopakovateľnú atmosféru. Jej vynikajúci spevácky výkon si už čoskoro môžete pozrieť v relácii Mini talent show na Jednotke.

Nedávno sme vás informovali, že sa naši žiaci zúčastnili natáčania relácie Góóól na STV a teraz 23. 5. o 8:25 si môžete naše futbalové talenty pozrieť v relácii Góóól  na Jednotke.

Aj tento rok sa žiaci IV.A a IV.B zúčastnili školy v prírode v Tralalande. Privítalo nás krásne horské prostredie a veľmi milí guvernéri na čele s premiérkou Ejkou. Plní očakávania sme sa pozoznamovali s ostatnými školami a hneď prvý večer sme sa naučili tralalandský pozdrav, hymnu a tanec. Počas šesťdňového pobytu na nás čakalo množstvo fantastických občas strašidelných či namáhavých aktivít, po ktorých nasledovala sladká odmena. Aj doobedňajšie vyučovanie prebiehalo netradične.  Prepojenie slovenčiny, hudobnej, výtvarnej a angličtiny deti veľmi zaujalo a samy povedali, že by sa najradšej takto učili každý deň. Užili sme si krásnu prírodu, posilnili našu imunitu a zaktivizovali každý sval na našom tele. Posledná diskotéka, po ktorej nasledovala rozlúčka, sa nezaobišla bez sĺz a smútku, že sa škola v prírode končí. Na záver pani učiteľky vyhodnotili pobyt a žiakov odmenili diplomami. Naše poďakovanie patrí skvelému tímu guvernérov v Tralalande, všetkým deťom, ktoré sa správali skutočne fantasticky a v neposlednom rade starostlivým a obetavým pani učiteľkám Mgr. P. Villemovej, Mgr. Ing. I. Šimunkovej, p. riaditeľke Mgr. K. Ondruškovej a p. zástupkyni Mgr. D. Slížovej. A na záver len dodávam, že všetkým odporúčam navštíviť Prvú detskú prázdninovú republiku Tralaland, lebo raz zažiť,  je viac, ako stokrát počuť.

V stredu 21.4. sa v našej škole rozozvučali hlasy našich slávikov, pretože sa konal 20. jubilejný ročník známej speváckej súťaže Slávik Slovenska. Je to súťaž detí milujúcich ľudovú pieseň, ktorá je naším bohatstvom.  A prečo sa volá Slávik? Všetci vieme, že práve slávik je drobný tvor, ktorý je symbolom spevavosti. No na svete je aj taký, ktorý sa rozrástol do väčších rozmerov a stal sa celoslovenskou súťažou. Naši súťažiaci vystúpili v troch kategóriách. Všetci spievali dve piesne, pričom jedna pochádzala zo Spevníčka a druhá bola podľa vlastného výberu.

 

Čítať celý článok...

Napriek tomu,že rekonštrukcia školy je v plnom prúde a často zápasíme so sťaženými pracovnými podmienkami, neubralo nám to na chuti pripraviť pre deti zaujímavé akcie v najbližších mesiacoch. Takže čo nás ešte čaká?

 

  •  14. máj                Školská akadémia
  •  16. máj                Akadémia pre rodičov - pri príležitosti Dňa matiek
  •  14. máj                Výlet do Tropicaria v Budapešti
  •  21. máj                Dopravné popoludnie
  •  1. jún                   Medzinárodný deň detí
  •  16. jún                 Anglické dopoludnie

Viac článkov...

Stránka 121 z 127

121