Sobota, November 17, 2018
image image
Pozvánka   Milí žiaci,
po prázdninách plných zážitkov Vás čaká nový školský rok 2018/2019.  Stretneme sa v pondelok - 3. septembra 2018,
ráno o 8:00 hod. v areáli základnej školy (v prípade nepriaznivého počasia v budove školy). Srdečne pozývame žiakov i rodičov na slávnostné otvorenie školského roka, zvlášť sa tešíme a očakávame našich prváčikov! Riaditeľka ZŠ s MŠ Bánov Mgr. Denisa Slížová a kolektív  pracovníkov školy 
Pozvánka Riaditeľka ZŠ s MŠ Bánov, Mgr. Denisa Slížová, oznamuje rodičom budúcich prvákov, že RZ sa uskutoční dňa 30.08.2018 o 17:00  hod. v priestoroch ZŠ. 

Zvonenie

1. hodina:  8.00 – 8.45
2. hodina:  8.55 – 9.40
desiatová prestávka:
3. hodina:  9.50 – 10.35
veľká prestávka:
4. hodina: 10.55 – 11.40
5. hodina: 11.50 – 12.35
6. hodina: 12.45 – 13.30
7. hodina: 14.00 – 14.40

Prázdniny 2018 - 2019

Jesenné prázdniny           31.10. - 02.11. 2018
Vianočné prázniny           21.12.18 - 07.01.19
Polročné prázniny            01.02 2019
Jarné prázdniny                25.02. - 01.03. 2019
Veľkonočné prázdniny    18.04. - 23.04. 2019
Letné prázdniny                01.07. - 31.08. 2019
 
 
 

Kontakty

Adresa:
      kpt. Nálepku 43
      941 01 Bánov
Telefón:
     035/6571 158
Mail:
     zssms@banov.sk ZSBanov@zoznam.sk
Jedáleň:
    035/6571 767

Už tradične sme si uctili naše mamičky a venovali sme im krásne nedeľné popoludnie pri príležitosti ich jedinečného sviatku Dňa matiek. Naši žiaci od prvého až po deviaty ročník spolu s vyučujúcimi sa na tento deň veľmi pekne pripravili a predviedli milé predstavenie. Pásmom Zlatá reťaz nám ľudové tradície predstavili naši najmladší prváci a druháci, tretiaci poňali ľudovú pieseň netradične a popri rape nám aj vynikajúco zatancovali. Herecký talent nám predviedli naši štvrtáci so svojimi Pytačkami a scénkou Keď mamička nie je doma. Modernými tancami sa nám predstavili aj piataci, šiestaci a siedmaci. Žiaci ôsmej a deviatej triedy si pripravili vtipnú ukážku zo známeho sitcomu Susedia. Nechýbala spoločná pieseň a poďakovanie našim mamičkám. Pestrý program zožal veľký úspech a všetci sa tešíme na ďalšie spoločné akcie, kde predstavíme šikovnosť našich žiakov a trpezlivú a náročnú prípravu zo strany učiteľov, ktorí s deťmi pracujú. Ešte raz ďakujem všetkým svojim kolegom, ktorí prispeli k tomuto krásnemu nedeľnému popoludniu. Poďakovanie patrí aj všetkým hosťom, ktorí sumou 86 eur prispeli na pomôcky pre žiakov.

 Žiaci 6.A triedy  ZŠ s MŠ Bánov so svojou triednou pani učiteľkou Ing.Zuzanou Mitkovou - Adamkovovou pripravili pre svojich spolužiakov a pedagógov ,,Deň Zeme netradične“- formou aktívnych činností.


Do podujatia zapojili úplne celú školu.

Toto netradičné podujatie rozdelili na 3 okruhy:

Vedomostný

     Výtvarný

·   Hravo súťaživý

 

Čítať celý článok...

Dňa 11.5.2011 sa v Mestskej športovej hale v Šuranoch, uskutočnilo oblastné kolo turnaja Jednota Cup mladších žiakov v malom futbale, na ktorom sa zúčastnili aj naši žiaci ZŠ s MŠ Bánov. Naše družstvo v zložení David Tóth, Marcel Mokráš, Matej Mokráš, Filip Németh, Erik Barta, Ján Barták a Benjamín Izsák si v priebehu uvedeného turnaja poradili s družstvami : ZŠ Bernolákova Šurany, ZŠ Lipová a Cirkevná škola Šurany, pričom neinkasovali ani jediný gól a na uvedenom turnaji zvíťazili.

Dňa 13.5.2011 sa v Mestskej športovej hale v Šuranoch, uskutočnilo oblastné kolo turnaja Jednota Cup starších žiakov v malom futbale, na ktorom sa zúčastnili aj naši žiaci ZŠ s MŠ Bánov. Naše družstvo v zložení Tomáš Villem, Patrik Švajda, Mário Šimunek, Filip Košáň, Matúš Ohrádka a Richard Petráni, si v priebehu uvedeného turnaja poradili s družstvami : ZŠ Bernolákova Šurany, ZŠ Lipová a ZŠ Trávnica, pričom neinkasovali ani jediný gól a na uvedenom turnaji zvíťazili.

 

Čítať celý článok...

Jar nám už pomaličky klope na dvere, tak ani my nezaháľame a spolu so žiakmi sme si pripravili najrôznejšie aktivity. Našim žiakom chceme ukázať čaro kníh, ktoré obohacujú fantáziu, rozvíjajú slovnú zásobu a zlepšujú aj znalosti pravopisu. Jednotlivé triedy súťažia v hlasnom čítaní, piataci sa pustili do ilustrácií rozprávok a ani naši najmenší sa nenechali zahanbiť. Krásne zobrazili rozprávku o Veľkom kráľovi a malej myške. Jarnú náladu nám spestrila krásna výzdoba, ktorú si môžete pozrieť na dolnej chodbe. Čaká nás ešte návšteva obecnej knižnice a taktiež knižnice v Šuranoch. Všetkým pani učiteľkám patrí veľká vďaka a dúfam, že sme u detí vzbudili a naďalej budeme vzbudzovať záujem o knihy, ku ktorým si vytvoria krásny a trvalý vzťah.

Keďže marec sa nesie v znamení kníh, pani učiteľky PaedDr. Zdenka Klučková a Mgr. Dana Molnárová si pripravili pre žiakov 5. až 9. ročníka literárny kvíz, kde si žiaci preverili svoje vedomosti z oblasti literatúry. Trojčlenné družstvá žiakov preukázali svoje znalosti z literárnej teórie, o autoroch literárnych diel i o literárnych postavách. Kvíz sa konal v spolupráci s Knižnicou v Bánove za účasti p. Jančovičovej, ktorá si pre víťazov pripravila odmeny. A takto sa naši žiaci umiestnili:

 

1. miesto VI. A - D. Vlasáková, L. Mazúchová, B. Šimuneková

2. miesto VIII. A - P. Marinčič, B. Klučková, V. Mrázová

3. miesto V. A - A. Raučina, L. Rosivalová, M. Fridrik

               VI. B - D. Tóth, M. Mokráš, A. Šimunek

Pondelok 14.2. sa niesol v našej škole v znamení všetkých zaľúbených – dňa sv. Valentína.Žiaci si mohli pripraviť valentínske pozdravy pre toho svojho „Valentína, Valentínku“ a vhodiť ich do pripravenej schránky. Žiačky 7.A a 8.A triedy starostlivo strážili vhodené pozdravy a postarali sa o to, aby boli doručené správnemu adresátovi. Vyzbieralo sa vyše 100 pozdravov , na ktoré deti netrpezlivo čakali. Na chodbe bola nástenka venovaná tomuto sviatku, kde si žiaci mohli prečítať rôzne citáty o láske, myšlienky a informácie o sv. Valentínovi. Dopoludnia bola odvysielaná rozhlasová relácia o histórii a vzniku tohto sviatku. Na hodinách VV deti zhotovovali rôzne výrobky k tomuto dňu. Na hodinách ETV v 8.A a 9.A žiaci riešili kvíz z rozhlasovej relácie. Výzdobu chodby, rozhlasovú reláciu, kvíz a valentínske odkazy pripravili p. uč. Ing. Mgr. Ivana Šimunková a Mgr. Monika Rampašeková. 

9.februára 2011 sa žiaci našej školy zúčastnili obvodného kola Geografickej olympiády v Nových Zámkoch. Zo štyroch súťažiacich boli dvaja úspešní riešitelia. Matej Vanek zo VI.A triedy, ktorého pripravovala p. riaditeľka Mgr. Katarína Ondrušková, obsadil pekné štvrté miesto v okrese. K postupu do krajského kola mu chýbalo veľmi málo.Druhým úspešným riešiteľom bol Michal Ferko zo VII.A triedy, žiak p.učiteľky Mgr. Magdalény Pilovej. Ďalšími účastníkmi boli Filip Németh zoVI.A triedy a Viktória Mrázová z VIII.A triedy. Obidvaja účastníci skončili vo svojich kategóriách v prvej desiatke súťažiacich. Všetkým srdečne blahoželáme.

Viac článkov...

Stránka 101 z 111

101