Sobota, August 18, 2018

Zvonenie

1. hodina:  8.00 – 8.45
2. hodina:  8.55 – 9.40
desiatová prestávka:
3. hodina:  9.50 – 10.35
veľká prestávka:
4. hodina: 10.55 – 11.40
5. hodina: 11.50 – 12.35
6. hodina: 12.45 – 13.30
7. hodina: 14.00 – 14.40

Prázdniny 2017 - 2018

Jesenné prázdniny           28.10. - 01.11. 2017
Vianočné prázniny           23.12.16 - 07.01.18
Polročné prázniny            02.02 2017
Jarné prázdniny                03.03. - 11.03. 2018
Veľkonočné prázdniny    29.03. - 03.04. 2018
Letné prázdniny                30.06. - 02.9. 2018
 
 
 

Kontakty

Adresa:
      kpt. Nálepku 43
      941 01 Bánov
Telefón:
     035/6571 158
Mail:
     zssms@banov.sk ZSBanov@zoznam.sk
Jedáleň:
    035/6571 767

Deti v ŠKD sa v rámci environmentálnej oblasti zoznamujú okrem iného aj so životom včiel. Preto sme oslovili pána B. Handla - včelára ,aby deti zasvätil do života a práce nielen včelára, ale aj včiel. Pozvanie neodmietol a deťom odovzdal cenné poznatky od vývinu včielky, cez všetky fázy jej života a priblížil nám život a úlohu včelej kráľovnej. Dozvedeli sme sa z čoho sa skladá úľ, úlik, rámček, plásty, vosk, propolis a načo včielkam slúži. Celá beseda bola obohatená o predmety, ktoré nám včelár priniesol ukázať. A tak deti mohli vidieť ochranný odev včelára, rámček, plást, propolis, ba aj medík. Na záver besedy sme medík ochutnali. Bol výborný! Hosťovi za všetko ĎAKUJEME!! / vložila j.j.j/

Bez detí by životy dospelých boli prázdne, chýbala by v nich radosť, šťastie i láska,... I preto sme 1. jún už tradične venovali oslave Dňa detí.

Pripravili sme pre ne mnoho zaujímavých atrakcií, súťaží i hier. Na začiatku dňa trávili deti čas so svojimi pani učiteľkami rozhovormi o význame sviatku Dňa detí.

Žiaci 5.-9. ročníka v tento deň prežívali svoj prvý Juniáles, ktorý pripravili členovia školského parlamentu pod vedením pani učiteľky L. Popadičovej.

Súčasťou programu bol aj slávnostný krst nášho nového altánku, ktorý nezištne vyhotovil pán P. Šimunek so svojím synom Dankom, žiakom VIII.A triedy. Poďakovanie patrí aj pánovi Ing. M. Šimunekovi, ktorý finančne prispel k výstavbe tohto útulného priestoru určeného na vyučovanie, hodiny výtvarnej výchovy, besedy i oddych nielen pre milovníkov prírody, ale aj pre každého, kto zavíta do našej školy. P. školníkovi Villárovi a žiakom IX. ročníka Gašparovičovi, Lakatošovi, Marinčičovi, Perskému, Hadarovi a Bezákovi patrí poďakovanie za ochotu a šikovnosť pri natieraní altánku.

Počas Dňa detí na naše ratolesti čakali nafukovacie atrakcie, hry a súťaže za sladké odmeny, ktoré zakúpilo Obecné kultúrne stredisko pod vedením p. M. Rybára, za čo mu srdečne ďakujeme. Pre všetkých bol pripravený chutný guláš navarený členmi Klubu dôchodcov. Poďakovanie patrí taktiež p. Ing. J. Šimunekovi, ktorý prispel chutným mäskom do gulášu. Vďaka p. kuchárkam sme si pochutnali aj na chutných sladkých palacinkách.

Súčasťou Dňa detí bolo i vyhodnotenie jarného zberu papiera. Túto jar sme spolu s materskou školou nazbierali 15 549 kg, čo je o 1145 kg viac ako na jeseň 2017.

Ročníky 1. - 4.:

1. miesto II.A Selický Samuel 620 kg
2. miesto III.B Drahotušský Július 619 kg
3. miesto I.A Molnár Denis 498 kg

4. miesto I.A Polák Šimon 486 kg
5. miesto IV. A Molnárová Diana 473 kg
6. miesto I. A Mičeková Michaela 424 kg
7. miesto IV.A Kádar Marek 358 kg
8. miesto IV.A Stoklasová Natália 335 kg
9. miesto IV.A Mrázová Ela 246 kg
10. miesto III.B Rozgoň Lukáš 220 kg


Ročníky 5. - 9.:

1. miesto V. A Nagyová Dominika 715 kg
2. miesto VIII. A Demová Nora 429 kg
3. miesto V.A Villem Lucas 321 kg

4. miesto V.A Dananaiová Natália 266 kg
5. miesto VI.A Maňák Matúš 248 kg
6. miesto V.A Mančušková Martina 224 kg
7. miesto VIII.A. Jurík Viktor 193 kg

Pristúpili sme i k vyhodnoteniu mliečneho kvízu, ktorý pripravila pani učiteľka P. Villemová.
Ceny boli naozaj atraktívne – od školských pomôcok, kľúčeniek, príveskov, magnetiek, tričiek s logom školy až po mobilný telefón.

Umiestnenie žiakov ročníkov 1. - 4.:

1. miesto Natália Villemová /II.A
2. miesto Roman Palacka /III.B/
3. miesto Alex Karvouniari /IV.A/

Umiestnenie žiakov ročníkov 5. - 9.:

1. miesto Adam Hadar /IX.A/
2. miesto Nikola Melínová /VIII.A/
3. miesto Marian Tuchyňa /V.B/

Výhercom srdečne gratulujeme!

Veríme, že tento deň bol pre všetky deti nezabudnuteľným. Želáme vám, aby bol každý deň plný lásky a radosti. / vložila j.j/

Ani upršané ráno nezabránilo V.B triede vydať sa na ich koncoročný výlet. Našťastie, už počas cesty do Topoľčianok sa počasie umúdrilo a my sme zastali pri krásnom anglickom parku, do ktorého je zasadený malebný kaštieľ. Ten bol v minulosti letným sídlom Habsburgovcov, po prvej svetovej vojne slúžil ako prezidentské letovisko.

Do Topoľčianok mimoriadne rád chodieval prvý prezident Československej republiky T.G. Masaryk, ktorý tu nielen oddychoval, ale aj pracoval. Dnes sa v kaštieli nachádza múzeum s knižnicou s vyše 14-tisíc knihami, ktorá sa ukrýva za „tajnými“ dverami.

Okrem kaštieľa sme si prezreli aj žrebčín, ktorý je národným centrom chovu a šľachtenia koní na Slovensku a zameriava sa na chov shagya – arabského, arabského plnokrvného, lipicanského, huculského a športového koňa.

Našou ďalšou zastávkou bola zubria zvernica, kde ako na jedinom mieste na Slovensku môžeme vidieť najväčšieho európskeho cicavca - zubra. My sme mali šťastie a videli sme takmer celé stádo - asi 20 kusov.

Strávili sme spolu pekný deň a spokojní a zdraví sme sa vrátili domov. / vložila j.j./

Veľké poďakovanie vyjadrujem v mene svojom i v mene našich detí patrí pánom Radkovi Kozárovi a Marošovi Krajčírovi, za prevoz batožiny detí do školy prírody do Tralalandu  a domov, čím nám veľmi uľahčili cestovanie vlakom.   

Ďakujeme !

Naši štvrtáci strávili úžasný týždeň v lone prekrásnej prírody  v Tralalande - v škole v prírode.  Ukážkové letné slnečné počasie, krásne prostredie aj ubytovanie, chutná a výborná strava až  6- krát denne a k tomu zaujímavý program plný pohybu, smiechu a radostného súťaženia.  Školu v prírode si naplno užili aj vďaka pestrému programu, ktorý pre nich pripravili šikovní animátori-guvernéri. Všetci dostali možnosť vyskúšať si mnoho zaujímavých hier, súťaží i člnkovanie po tralalandskom rybníku Deti nechali doma mobily, tablety, počítače a dosýta sa vyšantili a zahrali na čerstvom vzduchu. Domov sa vrátili plní zážitkov, na ktoré budú ešte dlho spomínať.

 

Do našej školy zavítal ornitológ a mediálny manažér spoločnosti SOS BirdLife Slovensko Mgr. Ján Gúgh. Našim deviatakom pútavou formou rozprával o migrujúcich vtákoch a o vtákoch, ktoré u nás prezimujú i o tom, že osud našich bocianov je možné sledovať vďaka vysielačkám nepretržite počas migrácie a zimovania.

Prezentáciami s pohľadom na oblohu žiakom umožnil nazrieť do sveta aj iných operencov. Naši žiaci odchádzali z besedy obohatení o nové poznatky z vtáčieho sveta. / vložila j.j./

Dňa 22. 05. 2018 sa žiaci II. stupňa našej školy zúčastnili exkurzie na stredné Slovensko. Navštívili pamätník SNP a múzeum v obci Nemecká, potom si prezreli krásy Bystrianskej jaskyne a v Banskej Bystrici si prezreli pamätník SNP, zemľanku a vystavenú bojovú techniku v neďalekom parku.

Celou cestou sa zoznamovali s prírodou a históriou našej krásnej vlasti./vložila j.j./

Viac článkov...

Stránka 3 z 106

3